8 שימושים מקוריים לרדיד אלומיניום

אנחנו אמנם רגילים להשתמש ברדיד אלומיניום כאמצעי עזר לאפייה, בישול ועיטוף אבל יש עוד כמה שימושים מפתיעים שכדאי להכיר וליישם. 

unnamed-10

1. צרו תבניות תנור - רוצים להכין עוגה אך אין לכם תבנית מתאימה? בעזרת רדיד אלומיניום מקופל לכמה שכבות ניתן ליצור מסגרת יציבה בגודל הרצוי ולהניח אותה בתבנית קיימת.

2. הבריקו את כלי הכסף - צפו מחבת ברדיד אלומיניום שפכו כוס מים ושתי כפות סודה לשתייה והניחו בפנים כלי כסף מושחרים, השרו אותם לחמש דקות ובסיום שטפו כרגיל. השכבה השחורה תיעלם והכלים יחזרו להיות כסופים ומבריקים.

3. שדרגו את המראות - לרוב המראות יש ציפוי אחורי בצבע אפור כסוף שעלול להתקלף ולהיראות מבעד למראה. הדביקו פיסה קטנה של רדיד אלומיניום על האזור המקולף כדי להחזיר למראה את החתיכה החסרה.

4. השחיזו מספריים ישנים - קפלו רדיד אלומיניום לריבוע של שמונה שכבות וגזרו באמצעות המספריים הכהות. המעבר בין השכבות ישחיז את המספריים.

5. חדשו את תכשיטים - בקערה מצופה רדיד אלומיניום ערבבו מים חמימים וכף גדושה של אבקת כביסה סנו מקסימה. טבלו את התכשיטים בתמיסה למספר דקות ושטפו היטב במים זורמים. הניחו לתכשיטים להתייבש באוויר. באבקת הכביסה ישנם חומרים פעילים שבשילוב עם האלומיניום יוצרים תגובה כימית שגורמת להברקת התכשיטים ולביטול תהליך החמצון שעוברות המתכות.

6. תיקון זריז של שלט הטלוויזיה - הקפיץ של הבטרייה נשחק ומאבד את גמישותו? הניחו פיסה קטנה של רדיד אלומיניום מגולגל בקצה הקפיץ, הוא ישפר את הולכת החשמל מהבטרייה לשלט.

7. הרחיקו יונים וציפורים – על מנת להרחיק בעלי כנף ממרפסות או מעצי הפרי שבגינה צפו את מעקה המרפסת או חלק מהפירות שעל העץ ברדיד אלומיניום. הברק וההשתקפות בשמש מרתיעות את בעלי הכנף.

8. הסירו חלודה – במקרים בהם מופיעה חלודה על ברגים או מתלים בחדר האמבטיה שפשפו אותם עם רדיד אלומיניום, התגובה הכימית בין האלומיניום והכרום שלרוב משמש כחומר ציפוי מסירה את החלודה.

חזרה >