5 סיבות להשתמש במרככי כביסה

חוץ מהריח הנפלא והרכות, יש עוד כמה סיבות טובות להשתמש במרכך כביסה. החל מהארכת חיי הבגד ועד לקיצור משמעותי של זמן הגיהוץ.. הכל על התוספת שעושה את הכביסה

 

 

רובנו משתמשים במרככי כביסה בעיקר בגלל הריח, אבל יש עוד מספר יתרונות חשובים לא פחות לשימוש במרככי כביסה. שמירה על רכות הבד, גזרת הבד, השמדת חיידקים ומניעת ריחות רעים הן חלק מהם. אז אם תהיתם למה להוסיף עוד פקק של מרכך כביסה, התשובה הקצרה היא- שזה עושה טוב לבגדים ולמצב הרוח, והתשובה הארוכה היא זו:

1. זה הריח שמוביל

ריח הוא אחד החושים שמובילים אותנו, הוא מעורר זיכרונות ומשפיע על ההרגשה הכללית שלנו. שימוש במרככי כביסה מעצים את ניחוחות הכביסה - הבגדים, המצעים והמגבות. הוספת מרכך כביסה היא דרך מצוינת להעניק לארון ולבית כולו ניחוחות נעימים. לאחר הכביסה הבגדים נקיים, רעננים, רכים ובעלי ניחוח מיוחד המבשם את הארון. למרככי הכביסה כיום יש מגוון רחב של ריחות למי שאוהב לגוון ולמי שאוהב את הריח הקבוע שלו, ריח של בית.

 

 

2. מעיין הנעורים של הטקסטיל

פתרון לבגד שמאבד את האלסטיות שלו, נראה מהוה, מוציא שוונצים ומקבל מראה מרופט עוד לא המציאו, בעיקר לצערם של כל מי שעדיין שומר את חולצות המחזור /הקורס /המסלול וכיוצא באלה. מה כן המציאו? את הדרך להאריך את חיי הבד. השימוש במרכך כביסה שומר על מראה הבד, מותיר את האריג אחרי הכביסה רך וחלק ואף מסייע לשמור על גזרתו וחיוניות הצבע אחרי הכביסה. איך המרכך עושה את כל זה? פשוט, חומר הריכוך עוטף את סיבי הבד מה שמשפר את גמישות הסיבים ושומר על שלמותם. זה תופס לגבי כל בגד באופן כללי, ועוד יותר במקרה של ביגוד מצמר או בדים עדינים, השימוש במרכך מפחית את נזקיהם ההדרגתיים של הכביסה והייבוש ומפחית את רמת חיכוך הסיבים באריג מה שמאריך את חייהם, כלומר מאפשר לנו ליהנות מהם ליותר זמן.

 

 

 

3. תחושה מלטפת לעור עדין

אנחנו משתדלים לטפח את העור שלנו, ובטח של הילדים, כדי שיהיה רך יותר ונעים יותר למגע ואין שום סיבה שהבגדים שלנו לא ישתפו פעולה בעניין. כאן נכנס מרכך הכביסה ששומר על הבגדים רכים ועל המגע הרך שלהם שנעים יותר על העור. מוצרי כביסה עלולים להקשיח ולייבש את הבגדים או את המגבות, בעיקר באזורים בהם המים קשים, מים המכילים רמה גבוהה של מינרלים.  המינרלים תורמים להקשחת הסיב והאריג ומגע של מגבת בעלת סיבים קשים עלול לשרוט את העור. שימוש במרכך כביסה מבטיח מגע רך ונעים. בשוק קיימים מרככי כביסה שנבדקו במיוחד לעור עדין ואלו מתאימים גם לשימוש על ידי בעלי עור רגיש.

 

 

4. יתרונות הקיפול והגיהוץ

חומר הריכוך שעוטף את סיבי הבגד, שומר עליהם ישרים יותר, מסייע בצמצום הקמטים הנוצרים על האריג ומקל על הגיהוץ. במקרים מסוימים זה ייתר את הגיהוץ בכלל ובכל מקרה יקצר אותו ויקל עליו.

 

 

 

 

5. מגן מחשמל סטטי

מכירים את זה שהבגדים נדבקים לפעמים לגוף כשלובשים אותם? זה קורה בגלל חשמל סטטי. מזג האוויר, מייבש הכביסה, בדים סינתטיים, כולם ביחד וכל אחד בנפרד תורמים להגדלת המטען האלקטרו סטטי של הבגדים מה שעלול להטריד ולהקשות עלינו בעת השימוש בבגד. מרכך הכביסה יוצר שכבת מגן על האריג שמפחיתה את מטען החשמל הסטטי.

 

שימו לב, שלמרות כל היתרונות, יש להימנע מלהוסיף מרכך כביסה לבדים הבאים:

בדי מיקרופייבר– המיקרופייבר הוא סיב דק במיוחד ממנו עשויים לרוב מטליות ניקוי. מומלץ לכבס סיבי מיקרופייבר ללא מרכך ובכך לשמור על ממדי הסיב הדקים.

בגדי ספורט ואימון – מרבית בגדי הספורט והאימון מיוצרים בטכנולוגיות המאפשרות לאריג לנשום ואף לספוג זיעה בדומה למיקרו-פייבר. לכן, גם כאן מומלץ לא להשתמש במרככים כיון ששכבת ההגנה עלולה לפגום ביכולת הבד לאוורר ולספוג.

בדים עם מעכבי בעירה – מרכך כביסה עלול לפגוע בתכונות אריגים אלה ולכן על אריגים המכילים מעכבי בעירה תמצאו בדרך כלל המלצה לא להשתמש במרככי כביסה.

 

 

חזרה >