5 סיבות אפשריות לריח רע בבית

לצד ריחות רעים מוכרים כמו פח שלא רוקן מספר ימים או כלים בכיור לעיתים מוקד הריח לא נגלה מיד ומשפיע על איכות החיים ולעיתים אפילו על הבריאות. מה יכולות להיות הסיבות לריח רע בבית?

unnamed-11

אתם נכנסים לבית והדבר הראשון שמכה בכם הוא ריח רע במיוחד. לרוב מוקד הריח יהיה גלוי כמו פח שלא רוקן מספר ימים או כלים בכיור, אבל לפעמים הריחות הרעים מרמזים על בעיה רחבה יותר.

1. עובש - אם נכנסתם פעם למערה בטבע בוודאי תזהו את ריחו האופייני של העובש. מעין ריח שמזכיר אדמה לחה אבל חריף יותר ומחניק. מעבר לעניין האסתטי בעיית עובש עלולה להשפיע על בריאותנו וחשוב למגר אותו בהקדם. ריח מעופש בבית יצביע לרוב על נזילה או רטיבות שמזמנת צמיחת עובש. לכן מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע, לאתר את מוקד הרטיבות ולטפל בבעיה מהשורש.

2. מפגע ריח בצנרת - אם מדובר בריח אופייני של ביוב שהולך וחוזר יכול להיות שיש בעיית ניקוז או סתימות חוזרות בצנרת הבניין. ריח חריף של נבלה ללא מקור גלוי לעין יכול להצביע על כך שאולי חיות קטנות כמו עכברים, חולדות או ציפורים נלכדו בצנרת הבית. בשני מקרים אלו רצוי להיעזר בבעל מקצוע ולפתור את הבעיה באופן יסודי.

3. מזגן - מזגן המדיף ריח רע עלול להצביע עלהתפתחות עובש בפילטרים, בעיה בניקוז הנוזלים שגורמת למזגן להדיף ריח של בגדים רטובים . כדי לשמור על המזגן לאורך זמן מומלץ לנקות את הפילטרים אחת למספר חודשים ולשמור על תחזוקה נכונה.

4. עישון - גם אם אתם משתדלים לאוורר את הבית ככל שניתן ריח הסיגריות נספג בוילונות, בריהוט ואפילו בקירות ומכה בעוז בכל פעם שנכנסים לבית. הקפידו על ריקון המאפרות באופן תדיר ואם אפשר הימנעו כלל מעישון בתוך הבית (או יותר טוב, הימנעו מעישון באופן כללי), את ריח הסיגריות אפשר לנטרל באמצעות סנו ריפרש, מנטרל ריחות בטכנולוגיה חדשנית אשר לוכדת את מולקולות הריח הרע ומפיגה את ריח העישון האופייני.

5. אבק - ריח אבק אופייני לבתים שאינם מאווררים היטב או לבתים עמוסי חפצים שנוטים לצבור אבק. יכול להיות שלרוב לא תשימו לב לריח הזה, אבל כמויות גדולות של אבק עלולות לעורר אלרגיות וגירויים בעיניים ובמערכת הנשימה. הקפידו על ניקוי האבק ממשטחים ורהיטים, גם ספרים נוטים לצבור אבק. אם הבעיה נמשכת או שמדובר בריח חריף בדקו את המזגנים שלעיתים בגלל תקלה עלולים להפיץ חלקיקי אבק בעת השימוש.

חזרה >