מתחילים לחיות ירוק יותר

לעבור לדיגיטל, לקנות תוצרת מקומית ולחסוך במים – כדי להיטיב את רמת החיים של כולנו, הגיע הזמן להתחיל לחיות חיים קצת יותר ירוקים. אספנו עבורכם כמה טיפים פשוטים שכל אחד יכול לנקוט, ועל ידי כך לעזור לכדור הארץ היקר שלנו

 

בשנים האחרונות, גברו נזקי האנושות כלפי הסביבה בקצב מסחרר. על אף ששמירה על המשאבים הטבעיים של כדור הארץ היא מטרה שחשובה לכולנו, כדי ליצור שינוי אמיתי, לא מספיק להיות מודעים - צריך גם להתחיל לשנות את ההרגלים היומיומיים שלנו. זה לא אומר שכל אחד מאיתנו חייב להפוך לחלוטין את החיים שלו וליישם כל אחת ואחת מההמלצות לשמירה על איכות הסביבה, אבל מספיק להתחיל בקטן ולשנות הרגל אחד או שניים בכל פעם. איך עושים את זה? הכנו עבורכם רשימה של טיפים לחיים ירוקים יותר, ותתפלאו כמה הם פשוטים ליישום:

עברו לדיגיטל

רובנו צורכים את האינפורמציה שלנו אונליין בכל מקרה, אבל יש עוד לאן להשתפר. אם, למשל, אתם מחובבי המחברות, נסו לעבור ולנהל את הרשימות שלכם אלקטרונית, הדפיסו פחות ועברו לחשבוניות דיגיטליות במקום ידניות. בנוסף, ותרו על העיתון היומי ובחרו באופציה של עדכונים למייל. הפקה של עיתונים יומיים גורמת לכריתה של מאות מיליוני עצים בכל שנה. אתם יכולים למנוע את זה, בקלות.

ותרו על כלים חד פעמיים

לוקחים קפה בטייק אוויי לעבודה? או אולי שותים מהכוסות החד פעמיות במשרד? עדיף שתביאו איתכם ספל משלכם. זה יגרום לתחושה ביתית וגם יעזור לסביבה. אגב, ישנם אפילו בתי קפה שנותנים הנחה עבור מי שמביא איתו מהבית ספל רב פעמי. כנ״ל לגבי שתייה של מים - העדיפו בקבוק רב פעמי, שהיום מגיע בכל כך הרבה גדלים, צורות, צבעים והדפסים שממש כיף לשאת אותו ממקום למקום. ואם כבר קניתם בקבוק שתייה מפלסטיק - אל תזרקו אותו, אלא השתמשו בו שוב. בנוסף, כשאתם עורכים פיקניק או יום הולדת לילדים ותרו על הבלונים ובכלל על קישוטי הפלסטיק – והעדיפו קישוטי נייר במקום.

 

— ותרו על כלים חד פעמיים —

קנו תוצרת מקומית

היתרונות לכלכלה המקומית ברורים, אבל גם קנייה של מוצרים תוצרת כחול לבן מועילה לא פחות לסביבה. זאת מפני שהקנייה של תוצרת מקומית חוסכת בהובלת המוצרים על פני יבשות ומפחיתה פליטת גזים מזיקים. אז זכרו: בשופינג הבא שלכם – רק מוצרים כחול לבן. שינוי קטן שאתם לגמרי יכולים לעשות שיגרום לצמצום גדול של נזקי הסביבה.

אל תמהרו להשליך חפצים או לרכוש חדשים

זה יותר מלגיטימי לרצות להתחדש, אבל גם אם כבר החלטתם לרכוש מוצר חשמלי או בגד חדש, זה לא אומר שהחפצים הישנים שלכם צריכים ללכת לפח. נסו, למשל, להשתתף באירוע החלפת בגדים, לתרום לנזקקים או חשבו כיצד אתם יכולים לעשות שימוש חוזר באותו המוצר בבית שלכם.

חסכו במים בשימוש ביתי

רבים מאיתנו משאירים את הברז פועל כשאנחנו רוחצים את הכלים או מתפנקים באמבטיות בחורף, מבלי באמת לחשוב על כמות המים שאנחנו מבזבזים. במקרה כזה, מודעות היא חצי הדרך - הקפידו לסגור את המים הזורמים כשהם לא בשימוש והעדיפו מקלחות על פני אמבטיות ככל הניתן. דרך נוספת וקצת יותר מתקדמת לחסוך במים, היא לאסוף מי גשם או למחזר מים בשימוש ביתי. המים הממוחזרים יוכלו לשמש אותכם למטרות אחרות כמו השקיית עציצים.

העדיפו רכישה של מוצרים ידידותיים לסביבה

היום, אפילו חברות גדולות שאינן אקולוגיות ב-100% מבינות את חשיבות הנושא ונותנות מענה לצרכנים שאיכות הסביבה חשובה להם. לדוגמה, נסו את מוצרי הניקוי של הסדרה הירוקה של סנו - Green Power - מוצרים אקולוגיים אך עוצמתיים, המכילים אל סבונים ממקור צמחי מתחדש, פריקים ביולוגית ובאריזות הניתנות למיחזור.

מחזרו פסולת אלקטרונית

אנחנו חיים בעידן טכנולוגי ועושים שימוש גבוה ויומיומי במכשירים אלקטרוניים. מצד אחד, אין ספק שזה מקל על חיינו ומצד שני, הטכנולוגיה מתעדכנת בקצב מהיר והמכשור האלקטרוני מתפתח ומתקדם ללא הפסקה. פסולת אלקטרונית בעייתית יותר מפסולת אורגנית - כיוון שאינה מתכלה ומתפרקת ולכן מיחזור אלקטרוניקה הוא אחד החשובים בעידן המודרני מבחינת השמירה על איכות הסביבה.


— מחזרו פסולת אלקטרונית —

 

שקיות פלסטיק? זה אאוט

מרגישים כבר את מגמת השינוי בשימוש השקיות הרב פעמיות שאנו סוחבים לסופר, אבל אפשר להמעיט עוד יותר את השימוש בשקיות הפלסטיק. השתדלו גם במחלקת הפירות והירקות לוותר על שקיות נפרדות לכל מוצר. עוד דרך לחסוך בשקיות פלסטיק היא בטיול עם הכלב. במקום לאסוף את הגללים בשקית, קחו איתכם נייר עיתון שתכננתם לזרוק ממילא והשתמשו בו.

חזרה >