5 כללים שכדאי להכיר וליישם בדרך לכביסה נקייה וריחנית

אנחנו לא תמיד אוהבים להתמודד עם הררי הכביסה שנוצרת לנו ולפעמים פשוט מכניסים הכל יחד למכונה ומקווים שבסיום הבגדים יצאו נקיים, ריחניים ובצבעם המקורי...

unnamed (1)

אספנו לכם 5 כללי זהב פשוטים אך הכרחיים לכביסה נקייה וריחנית:

1. איך מטפלים בכתמים ביעילות?

הקפידו לכבס לעיתים תכופות ולא לצבור כביסה, במיוחד כאשר מדובר בכביסה מלוכלכת במיוחד. כתמים ולכלוך שהתייבשו והתקבעו בעומק סיבי האריג קשה יותר להסיר. כתמי זיעה וכתמי מזון הם מצע מצוין לגידול חיידקים שמפיצים ריחות רעים. אם בכל זאת אתם לא מספיקים לכבס בתכיפות גבוהה מומלץ לטפל בכתמים ובלכלוך בסמוך למועד בו הם נוצרים. סנוקל רסס וכבס אידיאלי למצב זה כיוון שניתן לרסס ישירות את מסיר הכתמים על האריג המוכתם ולכבסו במועד מאוחר יותר, גם לאחר מספר ימים.

2. ממיינים ומפרידים

לפי מחקר שערכנו 96% מהאוכלוסייה ממיינים כביסה ומתוכם כ- 90% ממיינים על מנת למנוע מעברי צבע מבגד לבגד.
לרוב יפרידו כביסה לבנה מכביסה צבעונית כדי למנוע צביעה של אריגים לבנים. כשאתם מכבסים את הכביסה הלבנה שלכם מומלץ להוסיף סנו אוקסיג'ן למכונה, החמצן הפעיל תורם לניקוי עמוק ויסודי של הבגד ללא שימוש באקונומיקה ומתאים גם לכתמים באזורים קשים כמו הצווארון.
רבים מבצעים הפרדה נוספת בתוך הכביסה הצבעונית; כהים לחוד, בהירים לחוד וגווני אדום לחוד וזאת כדי למנוע מעבר צבעים מבגד לבגד. ההפרדה מייגעת ופעמים רבות אין מספיק בגדים בגוונים דומים כדי למלא את מכונת הכביסה. מקסימה mix & wash הינו ג'ל כביסה ייחודי המאפשר לכבס אריגים צבעוניים, בהירים וכהים יחד. טכנולוגיה ייחודית לוכדת את הצבע היורד מן הבגדים ומונעת ממנו לעבור לבגדים אחרים. הג'ל מסיר לכלוך וכתמים בכל הטמפרטורות, גם במים הקרים.

3. מזהים את סימני הכביסה

לכל בגד מוצמדת פתקית קטנה עם הוראות כביסה. הכירו את הסימנים המופיעים על תווית הבגד ומלאו אחר הוראות הכביסה. ההמלצות האלה יעזרו לכם להחליט מהי תכנית הכביסה המיטבית אשר תסייע לשמור על חיי הבגד לאורך זמן .

unnamed

4. הכירו את תכניות הכביסה

לרוב מכונות הכביסה תכניות רבות המתאימות לסוגי בד שונים, רמת לכלוך משתנה ומשקל הכביסה. ככל שתכירו את המכונה שלכם טוב יותר תוכלו להתאים את התוכנית לתוצאות מיטביות. הקדישו כמה דקות וקראו בעיון את הפרק המפרט את תכניות הכביסה השונות.

באופן כללי כביסה בטמפרטורה גבוהה יעילה יותר בהסרת לכלוך וכתמים, אולם סוגים רבים של בגדים, העשויים מחומרים עדינים וסינתטיים לא מומלץ לכבס בטמפרטורה העולה על 30 מעלות. במקרים אלו מומלץ להשתמש בחומרי כביסה המכילים אנזימים אשר יעילים להסרת כתמים גם בטמפ' נמוכות כדוגמת ג'ל כביסה מקסימה "ביו קולדווטר" או אבקת כביסה "ביו".

בנוסף, מומלץ לשים לב למהירות הסחיטה. ככל שמהירות הסחיטה גבוהה יותר ייבוש הבגדים יהיה קצר יותר. עם זאת, סחיטה במהירות גבוהה עלולה לפגוע באריגים עדינים ולהקשות על גיהוץ אריגים שנוטים להתקמט.

5. טיפול בתום הכביסה

הקפידו לא להשאיר במכונה כביסה רטובה. מיד בתום הכביסה יבשו את האריגים. כביסה שנותרה במכונה עשויה לצבור קמטים עמוקים או להפיץ ריחות רעים. אם מכונת הכביסה שלכם מצוידת בטיימר תוכלו לתכנת אותה באפן בו סיום הכביסה יתאים ללוחות הזמנים שלכם. כשהמכונה ריקה הקפידו להשאיר אותה פתוחה ומאווררת למניעת הצטברות עובש ופטריות.

חזרה >