כל השיטות לשמירה על ריח טוב בבית

ניחוח טוב בבית מעניק אווירה נעימה, תחושת ניקיון ותחושה ביתית. איך שומרים על ריח נעים בבית לאורך כל היום? טיפים בדוקים לניחוח נעים

ריחות יכולים להזכיר לנו נשכחות, יכולים לעורר דחייה או קרבה, ריחות מסוימים מעוררים בנו רגשות ולאחרים יש השפעה פיזית ממש על הגוף. לכן לא פלא שהריח של הבית חשוב במיוחד. ריחות רעים יכולים לרמוז לנו על בעיה בצנרת או סתם שהגיע הזמן לנקות את הבית. אולם לא תמיד היעדר ריח טוב בבית מצביע בהכרח על הרגלי הניקיון שלכם, ריחות, בעיקר נעימים ועדינים נוטים להתנדף במהירות וכדי לשמור על האווירה הנעימה והריחנית עלינו להקפיד על בישום קבוע. אז איך נוודא שהבית שלנו מריח נפלא?

unnamed-12

תחזוקה שוטפת ומונעת

הקפידו על תחזוקה שוטפת ופינוי של מפגעי ריח כמו פח האשפה, ניקוי הכיור מכלים ושאריות מזון, ריקון מאפרות וכדומה. אגרטלי פרחים עם מים עומדים נוטים להסריח כעבור כמה ימים, כמו כן בדים לחים כמו שטיחים שנרטבו ידיפו ריחות מעופשים. אם הכיור מדיף ריח רע במיוחד מומלץ לבצע טיפול לניקוי הצנרת עם תכשיר לפתיחת סתימות. גם אם אין סתימה, לעיתים מזון שנשאר בצנרת ונרקב מפיץ ריח רע.

שומרים על אוורור

לצד הפצת ניחוחות נעימים חשוב לשמור על אוורור קבוע. ריחות של בישולים, חיות מחמד ובעצם כל דבר שאנחנו עושים בתוך הבית שלנו, יכול להשפיע על הריח המאפיין של הבית. שמירה על אוורור קבוע תאפשר סירקולציה של אוויר והרחקת ריחות רעים.

שיטות בישום שונות ומגוונות

בשנים האחרונות תעשיית הריחות לבית התפתחה וגדלה במיוחד וכיום תוכלו למצוא אינספור אביזרים, תכשירים ומבשמים להפצת ריחות. מה הכי מתאים? השאלה הראשונה היא לאן מיועד המוצר. דפיוזר למשל, יתאים במיוחד לחללים קטנים כמו חדר השירותים או חדרי שינה, הקפידו להפוך את המקלונים בכל 24 שעות בשביל לרענן את הריח. נרות ומבערים מפיצים ניחוחות עזים יותר ולכן יתאימו גם לבישום של חללים גדולים יותר, הם גם מוסיפים מימד של עיצוב ולכן מתאימים לקישוט הסלון או חדרי אירוח. מפיץ ריח בספריי או מכשיר אוטומטי שמפיץ את הריח באופן קבוע בהתאם להגדרות המכשיר, יתאימו גם הם לחללים גדולים ולבישום כללי של הבית וישמרו על ניחוח עצמתי לאורך זמן.

איך בוחרים ניחוח?

על טעם ועל ריח אין מה להתווכח אומר הפתגם הוותיק. בחירת הניחוח היא אישית אבל בכל זאת ניתן להתאים ריחות לחללים. לבתים המעוצבים בסגנון חם, רומנטי, עם ריהוט בסגנון כפרי או אירופאי יתאימו ניחוחות חמים כמו ווניל וקינמון. לבתים בעיצוב מודרני יותר, עם מרחבים, ריהוט מינימליסטי, צבעוניות בהירה או מונוכרומטית יתאימו ניחוחות עדינים יותר כמו מאסק, ניחוחות פרחים או ניחוחות אווירתיים כמו ריח ים.

גברים יעדיפו יותר ניחוחות של טבע ועצים לעומת נשים שמעדיפות ריחות מתובלים ומתקתקים, וגם לעונות השנה יש תפקיד בהעדפת הניחוחות שלנו כאשר בחורף עולה הביקוש לריחות מתובלים או לריחות הדרים, בקיץ לעומת זאת נעדיף ריחות עדינים יותר על בסיס צמחים. לבישום חדרי השינה מומלץ לבחור בניחוחות כמו לבנדר, פצ'ולי וניחוחות פרחוניים שמשרים אווירה רגועה ומסייעים בשיפור השינה.

חזרה >