בחזרה לשגרה

כמורה וכאדם שמכור לשגרת עבודה ולשגרה בכלל, החופש הגדול מרגיש בשבילי כמו ריצת ארוכה ארוכה. זה מתחיל ב"למה אני צריכה את זה?!", ממשיך ב"מתי זה נגמר?!" ומסתיים ב"מה?! כבר נגמר?!"

 

הנה אני במהלך 18 ק"מ בהרים – שנשמע בהם אותו פזמון ידוע

 

את החופש התחלתי ברשימת משימות שיעסיקו אותי לפחות עד יולי הבא ובתכנית ריצות שתפרוק את כל הטענות שלי ביעילות רבה. כמובן שרוב המשימות נשארו בגדר רשימה, שכנראה באמת תסתיים במהלך השנה עצמה.

החופש התחיל בחופשה מופלאה והמשיך בחגיגות במהירות האור. לכן, כהורים לשלוש בנות שמתחילות אוטוטו י"א, ז' וכיתה ג', החזרה לשגרה מתחילה אצלנו בהאטת הקצב כבר מאמצע אוגוסט ובניסיון להחזיר את הרכבת הדוהרת לפסים השגרתיים. זה כולל שעות שינה, הרגלי אכילה וכו'. לאט ובבטחה.

 

 

אתם בטח שואלים את עצמכם איך אפשר להצליח במשימה הזו ואני אומרת לכם שאפשר, לגמרי בקלות, בעיקר כשעושים את זה בהדרגה. רוב החופש השכמתי עם שעון מוקדם בכדי לנצל את הימים כמו שצריך, ולהגניב פילאטיס או חדר כושר על הבוקר, פינוק שאני לא זוכה לו במהלך השנה. כך הייתי אחראית להשכמה של שאר הבית בשעות הבוקר ולא בצהריים. בימי הקייטנה הייתי במערך הסנדוויצ'ים ואריזת בקבוקי המים, הפרי והירק. גם כאן חשוב להחזיר את הקיבה לשגרת ארוחת הבוקר, ובעיקר על מרכיביה הבריאים יותר, ולא בסגנון חופשי של בא לי "לנשנש" משהו ולגור במקרר.

לקראת סוף החופש אנחנו מתחילים להתאפס על הכנת התיק לבית הספר וקניית המצרכים הדרושים לנחיתה רכה בשגרת הלימודים. גם כאן יש חשיבות רבה להרגשה נוחה ובטוחה. מעבר לציוד הלימודי, אני "מאבזרת" כל אחת בערכת נוחות בתיק: מגבוני טואלט לחים (שהם המצאת המאה לילדים בבית הספר, בטיולים ובכלל), ג'ל ניקוי ידיים קטן, וטישו באריזות TOGO . את המטבח אני מציידת בממרחים האהובים, בפירות ובירקות ובשקיות סנדוויץ' נשלפות שתמיד מצילות אותנו. ומכיוון שאני אמא לבנות בגיל ההתבגרות, אז לכל אחת יש ערכת טיפוח והיגיינה אישית ונשית. כך אני יכולה להבטיח שהן מרגישות בטוחות וכמעט כמו בבית ושעשינו צעד אחד לחזרה לשגרה בחכמה וביעילות.

לא ייאמן שעוד רגע החופש נגמר. למזלי,ההכנה הזו יש בה מהחזרת תחושת השגרה, מתן תחושת ביטחון שחשובה להן ולנו וכמובן היא עושה סדר וארגון בראש ובדברים. מבחינתנו, אפשר להתחיל את השנה בשלום.

 

 

חזרה >