באג לייף בגולן

למרות שאני ממש אוהבת את עונת הקיץ, יש "באג" אחד לא קטן שלעיתים קרובות גורם לי להתגעגע לחורף

 

מי אוהב את הקיץ? אבא ואמא (בעיקר אם אמא מורה). מי אוהב את הקיץ? סבא וסבתא (רק אם הם לא נדרשים להיות יותר מידי עם הנכדים). מי אוהב את הקיץ? אני, אתה ואת, כל העולם כמעט. אז למה לא כל הזמן קיץ? תכלס, קיץ הוא תחושת חופש. יש בו את כל הדברים שאפשר לאהוב: ים, בריכה, שפע פירות טעימים, ג'ינס עם גופיה וכפכפים. כמורה, אני כמובן גם נהנית מהחופש הגדול, מוצאת זמן לטיולים ולבילויים משפחתיים ואצלי גם זמן מצויין לכל הפרויקטים הקטנים שהוזנחו בבית במהלך השנה העמוסה. הימים ארוכים, לפעמים מדי, אך זה מאפשר לנו לנצל כל יום עד תום.

למרות החלום הקיצי, יש באג אחד לא קטן שלעיתים קרובות גורם לי להתגעגע לחורף. "באג" תרתי משמע, שהרי עונת החרקים נפתחת עם עונת הקיץ.

כאחת שמתגוררת בגולן כבר 18, שנה אני מתורגלת בכל מיני חיות, גדולות וקטנות, שמסתובבות חופשי ברחובות. יש לנו מגוון לא קטן מאלה.

כמו אלו, שעושות פקקי תנועה במושב כשהן יוצאות לרעות באחו:

 

או כמו זו שמחליטה לטייל יחד איתנו בגולן כי גם לה מגיע ליהנות כאן מהנוף והמרחבים.

 

 

זה חלק טבעי מהחיים כאן במרחבי הגולן, אבל כעירונית לשעבר, לקח לי זמן להתרגל לזה שאנחנו חולקים את אותו המרחב עם מגוון בעלי חיים. מה גם שלעיתים זה גם לא נעים, ואפילו מסוכן, אם אתה פוגש אותם באמצע ריצת לילה או חס וחלילה בנהיגה.

אבל לא על הכבשים והפרות אני מדברת, כי הם כאן בכל עונות השנה. אני מדברת על כל החרקים הלא ברורים שמצטרפים אליהם בקיץ, למשל זה, שנהנה לדגמן למצלמה:

 

 

או בני דודיו הג'וקים, הנמלים והיתושים, שמוצאים את דרכם לכל פינה בתוך הבית, בלי הזמנה מראש. אם יש משהו שיכול להוציא אותי משלוותי, אלו נמלים וג'וקים שמשוטטים בין הרגליים ויותר מזה - מעיזים להיכנס למטבח שלי.

אני לא היסטרית, הרי אני פוגשת בגבורה גם גדולים מהם, זו התחושה הזו שהם חודרים לפרטיות וגם לא ממש נעימים למראה או למגע.

למזלי גם את הבאגים האלה אפשר לפתור: ברוך בורא המזגן לימי השרב וברוך המוציא חומרי הדברה נגד פולשים לא רצויים. כמו שלמדתי להתרגל לשאר החיות בסביבתי, כולל לחזירי הבר החמודים (רק כשהם ממש קטנים), למדתי להתמודד גם מול החרקים ולהכין את עצמי לקיץ.

אז איך אנחנו מכינים את עצמנו לבאג הקיץ? אני, למשל, מציידת את הבית בקוטלי חרקים ידידותיים לסביבה (ככל הניתן) ומרססת מסביב לבית, אבל הטריק הכי מוצלח ויעיל הוא הנוזל לשטיפת רצפות שיש בו כבר דוחה תיקנים והוא ללא חומרי הדברה. כך, הייאוש נעשה יותר נוח, בהחלט. חשוב לי שתדעו, זה לא שאני לא חברותית או מארחת לא טובה, להפך. פשוט בא לי לבחור את האורחים שלי לבד.

ולכל החיות שסביבנו: שנמשיך לחיות בדו קיום הרמוני שנחמד לכל הצדדים ושיהיה קיץ נעים ובטוח לכולנו.

 

חזרה >