איך תהפכו למשפחה אקולוגית בכמה צעדים

לחשוב פעמיים לפני שזורקים פריטים ישנים לפח, לעבור לחומרי ניקוי אקולוגיים או טבעיים ולהקפיד על צריכת המים החודשית: כל הדרכים להפוך את הסביבה הביתית לירוקה יותר. נסו את זה בבית - מומלץ

 

איכות הסביבה חשובה לכולנו, אבל לא תמיד אנחנו יודעים איך להפוך את הפעולות היומיומיות שלנו ל״ירוקות״ יותר. ישנם דברים שברורים, כמו שימוש בכמה שפחות מוצרי פלסטיק שאינם מתכלים או העדפה של רב פעמי על פני חד פעמי, אבל כשזה נוגע לניקיון הבית שלנו, לא כל כך ברור לנו איך אפשר לנקות אותו ביעילות וגם לשמור עליו ידידותי לסביבה. בדיוק בשביל זה הכנו לכם מדריך עם טיפים פשוטים ליישום, שיקרבו אתכם צעד אחד נוסף לעבר חיים ירוקים ועולם נקי יותר.

הכי בסיסי: השתמשו בחומרי ניקוי אקולוגיים

סודה לשתייה, חומץ ומלח לימון הם כולם מוצרים שידועים באפקטיביות שלהם בניקיון הביתי - אפשר להוסיף אותם למכונת הכביסה, לנקות אבנית ממכשירים חשמליים, לצחצח את אריחי חדר הרחצה ועוד. אבל גם כשאתם רוכשים מוצרי ניקוי, העדיפו כאלה ירוקים וידידותיים לסביבה. סדרת Green Power החדשה של סנו, מכילה אל סבונים ממקור צמחי מתחדש אשר פריקים ביולוגית ובעלי אריזות שהן 100% מתמחזרות. גרין פאוור היא סדרת הניקיון היחידה בעלת התו הירוק ממכון התקנים ומהמשרד להגנת הסביבה.

הפסולת האורגנית של הבית הופכת לדשן

במקום להשליך את הפסולת האורגנית לזבל, הקפידו להחזיק קופסה על דלפק המטבח שמיועדת לכך. את הפסולת האורגנית הזאת תוכלו להפוך לדשן עבור הגינה הביתית שלכם, וכך להיות ידידותיים לסביבה, לחסוך בכסף וגם להרגיש בעלי תושייה.

— הפסולת האורגנית של הבית הופכת לדשן —

 

מים ממחזרים, כביסה מייבשים בשמש

אי אפשר לנקות בלי מים, כמובן, אבל שימו לב שאתם לא צורכים יותר ממה שצריך - אל תשאירו ברז פתוח שלא לצורך, הפעילו מכונת כביסה או מדיח רק כשהם מלאים, כבסו במים קרים שחוסכים משמעותית באנרגיה, ייבשו כביסה בשמש ולא במייבש כשמזג האוויר מאפשר זאת. כמו כן, מחזרו מים ככל הניתן, למשל בימי קיץ חמים כאשר המזגנים עובדים ללא הפסקה ומייצרים כמויות נכבדות של מים. הכי מומלץ לשים דלי גדול ולהשתמש במים המצטברים כדי להשקות עציצים ולשטוף את המרפסת.

— מים ממחזרים, כביסה מייבשים בשמש —

חשבו פעמיים לפני שאתם זורקים פריטים ישנים לפח

סיימתם לקרוא את העיתון של שישי? אל תשליכו אותו, אלא השתמשו בו כדי לנקות את המראות בבית או לאסוף את הגללים של הכלב. כנ״ל לגבי בגדים ישנים - אם הם לא במצב ראוי לתרומה, הפכו אותם לסמרטוטים, וכך לא תצטרכו למהר לרכוש סמרטוטי ניקוי חדשים. לא כל פריט ישן אפשר למחזר ולעשות בו שימוש ביתי, אבל גם במקרים כאלה, נסו לחשוב לפני שאתם נפטרים מפריט בבית לטובת פריט חדש. אם אתם באמת זקוקים לריענון, אל תשכחו שהחוק מחייב את משווקי מכשירי החשמל לפנות מביתכם מכשיר ישן בעת קבלת מכשיר חדש, ונסו לתרום או להחליף עם חברים/משפחה כל מוצר שחייו לא באמת הגיעו לסופם.

פילטרים נקיים זה טוב לכולם

מומלץ לנקות באופן תדיר מוצרים חשמליים בעלי פילטרים או מסננים, כמו מזגן או שואב אבק – כך החיסכון באנרגיה יהיה משמעותי ונצליח לצמצם את הנזק לסביבה.

רעננו את הבית באופן טבעי

ישנן אינספור דרכים לייצר בית ריחני באופן טבעי: באמצעות עציצים, צמחי תבלין, קערת לימונים או פרחים עם ניחוחות מרגיעים. הגיע הזמן לשנות קצת אווירה ועל הדרך להפוך להיות ירוקים יותר.

חזרה >